Aklınızdakini Projelendirin, Markanızı Tescilleyin!

Aklınızdakini Projelendirin, Markanızı Tescilleyin!

İnternet ile ilgilenen pek çok kişinin aklında sürekli yeni proje fikirleri dolaşır. Aklına gelen fikirleri, iş modellerini pratiğe dökebilen, web girişimini başlatabilen kişi sayısı ise oldukça azdır. Bu azınlığın içerisinde projesi tutan kişi sayısı ise daha da az demek sanırım yanlış olmaz.

Emek verip ortaya bir ürün çıkardınız, domaini aldınız, projeniz tuttu, ziyaretçileriniz akın akın sitenize geliyor. İyi satışlar da yapıyorsunuz. Bir kaç ay sonra o da nesi! Sizinle aynı isme sahip aynı işi yapan kopya bir proje daha yayına başlamış ve sizin adınızı kullanarak kazanç sağlıyor. Ne yapabilirsiniz? Mahkemeye başvurabilirsiniz, tabii projenizin ve markanızın patent ve tescili varsa.

Eskiden bir marka tescili yaptırmak ya da geliştirilen bir ürüne patent almak oldukça zahmetli bir işti. Ancak internet sayesinde bu işlem de kolaylaştı. Efor Patent üzerinden marka sorgulayabilir, yeni markanızın tescilini yaptırabilir, yeni ürününüz için patent başvurusunda bulunabilirsiniz. Efor Patent'in sunduğu diğer hizmetlerin arasında yurtdışı tescil, tasarım tescili, telif hakları, marka logo tasarımı ve tescili yapılmış markaların satışı yer alıyor.

Aklınıza gelen ve isim olarak değerli bir markanın, ilgili sektör için tescilinin yapılıp yapılmadığını ve tescilli bir marka değilse kendi adınıza tescil işlemini hızlıca yapabilirsiniz. Kimbilir, belki birgün sizin markanız da bir ürünün adı olarak anılmaya başlanabilir.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Niantic, geçtiğimiz gün Pokemon GO oyununda yeni bir güncelleme yayınlayarak 3.nesil pokemonları oyuna dahil etti. Yeni gelen bu 3.nesil pokemonlar ile birlikte, oyuna bazı yeni özellikler geldi ve bazı değişiklikler oldu.

Alexa'da tasarım değişikliği ile başlayan rüzgar sürüyor. Geçenlerde bahsettiğim arama kelimeleri özelliğinden sonra şimdi de Clickstream , Demographics ve Search Traffic özellikleri eklendi. Clickstream ile sitenize gelen ziyaretçilerin gelmeden önce ve geldikten sonra ziyaret ettikleri siteleri görebiliyor, Demographics ile de site ziyaretçilerinizin yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi bilgilerini görebiliyorsunuz. Diğer bir özellik olan Search Traffic ile de sitenize gelen ziyaretçilerin arama motorlarından gelme yüzdelerini görebiliyorsunuz. Alexa günden güne çok çok daha iyi bir hal alıyor. Tebrikler.

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

Türkiye'de freelance çalışmak zor zanaat ! Bir kurumda tam zamanlı çalışmama rağmen hayat şartlarından dolayı freelance işler de yapıyorum. Tabii her zaman işler yolunda gitmeyebiliyor.

Agoda.com, daha önce çıkardığı iPhone uygulamasının başarısı üzerine daha gelişmiş yeni uygulamasını piyasaya sürdü. Yeni uygulama aynı zamanda Apple’ın çağ açan taşınabilir tableti iPad’e de uyumlu.