Acquia Lift ile Kişiselleşen Web İçerikleri

Acquia yeni ürünü Acquia Lift'i duyurdu. Acquia Lift web'in geleceğine göre Drupal'ın konumlanmasında da önemli bir yere sahip olacak. Malum, artık web siteleri statik içerik sunan ortamlar değil. Ama günümüzde kullanıcıyla basit etkileşimler kurmak da yetmemeye başladı. Sitemizin, uygulamamızın hedefine ulaşabilmesi için, kişilere göre özelleşmiş dijital deneyimler sağlamamız gerekiyor. Acquia Lift de sitenizdeki içeriğin kullanıcı tiplerine göre sunumunu, ona ulaşım adımlarını oluşturmanız, test etmenize yarıyor.

Acquia Lift kullanıcı davranışlarını öğrenebiliyor, buna göre içerik çeşitlerinizi ve bu içeriklere ulaşım varyasyonlarıyla ilgili raporlar sunabiliyor. Acquia Lift ile ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki tanıtım videosunda bulabilirsiniz.

Personalize with Acquia Lift

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

MySQL kullanıyor ve belirli bir prefix'e sahip onlarca tabloyu silmek istiyorsanız, ayrıca phpMyAdmin gibi bir araç da kullanmıyorsanız işiniz bir hayli zor. Her tabloyu tek tek silmek oldukça uzun olacaktır. Ancak aşağıdaki sorgu işinizi kolaylaştırabilir:

Bir çok insanın aktif olarak kullandığı Instagramda ilginç bir araştırma yapıldı. Jetpack isimli gezinti uygulaması milyonlarca fotoğraf üzerinde yaptığı araştırmayla en mutlu ülkeleri belirlendi.

Drupal kullanıcıları için hosting önemli bir konu. Zira heves edilerek kurulan her modül beraberinde sisteme bir de yük getiriyor. Bu nedenle performans söz konusu olunca iyi bir hosting firması bulmak da şart oluyor.

Bundan sonra küçük küçük , drupal'de karılaşılabilen bazı sorunların , püf noktası tadında çözümlerini vereceğim.

Drupal'ı framework olarak kullandığınızda size kullanabileceğiniz yüzlerce fonksiyon sunar. Bunlardan birisi de user_save() 'dir.

Bu fonksiyon ile Drupal'a yeni bir kullanıcı ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda varolan kullanıcının bilgilerini de güncelleyebilirsiniz. Fonksiyon 3 argüman alarak çalışır. Kullanımı şu şekildedir;

user_save($account, $array = array(), $category = 'account');

Burada $account alanı, uid değerini içerir. null olarak geçerseniz değer otomatik artacaktır. $array olarak ifade edilen dizi ise kullanıcı ile ilgili temel verileri içerir. $array ve $category opsiyoneldir.

Bu fonksiyon için örnek bir dizi tanımlaması yapacak olursak;