Açık Liselere Olan Talepler Hızla Artıyor

2013 eğitim yılının başlamasıyla birlikte eğitim dünyasında kara günler yaşanmaya başladı. Yapılan araştırmalara göre 2012 yılından itibaren yaklaşık olarak 136 bin öğrenci okulu bıraktı. Sayının daha önceki eğitim yıllarındaki okulu bırakan öğrenci sayılarından kat ve kat fazla olduğu öğrenildi. Bunun sonucunda ise açık liselere ve gece liselerine olan taleplerin artacağı düşünülmeye başlandı. Bu durumun böyle gitmesi halinde ise ülkede çok fazla açık lise mezununun olacağı düşünülüyor. Böyle bir durumda ise ülkenin eğitim seviyesinin düşeceği ve üniversiteyi kazanan kişilerin azalacağı düşünülüyor.

Okulu bırakan kız öğrenci sayısının yüksek olması da eski düşüncelerin tekrar benimsenmeye ve kızların evlere kapatılması durumunun ön plana çıkacağı korkusunu getiriyor. Okulu bırakmanın en temel sebebi olarak ise eğitim yılının uzatılması ve 4+4+4 sistemine geçilmesi olarak belirtiliyor.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sürekli yenilenen eğitim şekli ile farklılaşma yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, ilerleyen süreçte bu değişimlerine yenilerini ekleyecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz gün bir televizyon programında soruları yanıtlayan Ömer Dinçer bu yenilikler hakkında kamuoyuna bilgi verdi.

2008 yılında eğitim amacıyla kullanılmak için tercih edilen en iyi 100 aracı derlemişler. Merak edenler için işte 100 eğitim amaçlı kullanılabilecek uygulama:

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşması ile neredeyse her eve giren internet sayesinde uzaktan eğitim imkanları da her geçen gün gelişiyor. Peki bunu ne kadar etkin kullanıyoruz?

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.