Aşkın Gücü : Pacman Nasıl Ortaya Çıktı

Daha önce şurada verdiğimiz haberde Google ın Arama sayfasına, Pacman oyununu eklediğini duyurmuştuk.
Google Pac-Man oyununun icadının 30. Yıldönümü itibariyle sitesine bu oyunu koydu ama bu efsane oyunun nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz?

Oyunu geliştiren Japon Kod yazarı Toru Iwatani, daha sonra efsane haline gelecek olan oyunu 1980 yılında hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla yazdığını söyledi.
Nokta yiyen karakteri pizza yerken keşfettiğini söyleyen Iwatani o kadar zahmete katlandı ama, yazdığı oyun efsane oyunlar arasında yerini almayı başardı.
Buradan aşkın nelere kadir olduğunu sanırım daha iyi anlayabiliriz. Bu arada kod yazarının resmini görmek isteyen kullanıcılarımız buraya tıklayabilirler.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Google, özel günlerde değiştirdi logosunu bu sefer interaktif ve eğlenceli bir hale getirmiş. Pacman oyununun 30.yılı nedeniyle, logo ilk etapta bir Pacman labirenti görünümünde geliyor. Biraz beklediğinizde ise iş değişiyor ;)

Google'a girdiğinizde bir değişiklik farkettiniz mi? Eğer Firefox 3,5+, Opera 10, Chrome gibi tarayıcılarla Google'a girerseniz, sayfada sadece logo, bir textbox ve 2 buton kaldığını göreceksiniz. Mouse'unuzu oynattığınızda ise tekrar diğer linkler ve yazılar beliriyor.

Ünlü Amerikan televizyon dizisi Sons of Anarchy'nin fps oyunu geliyor! Yapımcılığını Kurt Sutter'in üstlendiği, büyük bir izleyici kitlesine sahip olan suç ve dram içerikli yapımın oyunun geleceği artık kesin.

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.