5'er Beşer Programı

Epey uzun süredir yayında olan bir anket var burada. Hem o ankette ziyaretçilerin teknoloji dışı içerik de görmek istiyor oluşu, hem de Ömer Enis Şen'in şuradaki blog yazısı bu girdinin yapılıyor olmasına neden oldu.

Pek televizyon seyreden birisi değilim. Bu nedenle televizyonda yaşanan gelişmeleri bazen ıskalayabiliyorum. Neyse ki ofis ortamında çalışmanın avantajlarından birisine sahibim: İş arkadaşlarımın televizyon muhabbetleri :) Bu sayede hiç izlemediğim dizilerden, yarışma programlarına kadar her şeyi düzenli takip ediyor sayılırım.

İş ortamından olmasa da üniversite yıllarımdan bir arkadaşım, Facebook üzerinde sohbet ederken bir programdan bahsetti: 5'er Beşer.

Programın bir Facebook sayfası bulunuyormuş ve buradan pek çok videoyu izleyebiliyorsunuz. 5'er Beşer resmi Facebook sayfasının videoları şurada.

5'er Beşer programı, uzun süredir televizyon seyircilerinin takip ettiği Çok Güzel Hareketler Bunlar programının bir benzeri. Aynı şekilde arkasında BKM var. Ekibin oyuncu kadrosu şu şekilde: Ali Sunal, Alper Kul, Mine Tugay, Okan Çabalar ve İrem Sak.

5'er Beşer'in izlediğim videoları içerisinde çok sağlam olanları olduğu gibi, epey tekrara düşüp sıkıcı olanlarını da gördüm. Çok Güzel Hareketler Bunlar ve 5'er Beşer programlarının ikisini de takip edenler, hangisinin daha başarılı olduğuna dair doğru bir kıyaslama yapabilirler. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu arada, bu içerikle birlikte, teknoloji dışı içeriklerin burada yer almasını nasıl karşılıyorsunuz? Yorumlarınızla katkı yaparsanız sevinirim.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Elbette faydalı oluyor Ömer bu tarz yazılar. Mesela son "Blog Günü" yazın da içerik sıkıntısı çekenlere yön verebilir. 

Selamlar, görüşmek üzere.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Resim düzenleme yazılımlarının içerisinde şüphesiz ki lider olan uygulama Photoshop. Ancak Photoshop'un ücretli olması insanları ücretsiz alternatifler aramaya yönlendirebiliyor. Photoshop'a kafa tutabilecek pek çok kaliteli ve ücretsiz program mevcut.

Okuyucuya Not: Bu yazı yeni bir teknolojik haberi içermemekle birlikte benim sinirlerimi geren bir soru'nun sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Argo kelimeler içerebilir.

Anında mesajlaşma programları insan hayatında neredeyse bir dönüm noktası oldu.Gelişen teknoloji ile görüntülü/sesli iletişime de olanak tanıyınca vazgeçilmesi zor bir araç haline geldiler.Telefon faturalarının azalmasında da büyük etkisi var tabiki :)

Pek çok protokol ve program var bu işi yapabilecek.Tercihler ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendiğine göre karar da sizin tabiki.Ben tercihi Linux platformunda kullandığım pidgin'den yana kullanıyorum.Windows desteği de var ;) Ayrıca msn,icq,jabber,yahoo,aol vs.. daha pek çok protokolü tek bir program üzerinden kullanabilirsiniz.

Bunun dışında windows ortamında kullanabileceğiniz Digsby ve Trillian gibi alternatif programları da deneyebilirsiniz.

Bulaşık yıkamak ev kadınları için zorlu bir iş olsa da, teknoloji bu konuda da imdadımıza yetişiyor. Bulaşık makineleri denen beyaz eşyalar, dağ gibi bulaşıkları bile dakikalar içinde tertemiz yapabiliyor.