Çocuklar Büyüdükçe Aileleri Sosyal Ağlara Daha Az Vakit Ayırıyor

Çocukları 6 yaşından küçük olan aileler diğer ailelere göre sosyal ağlara daha fazla vakit ayırabiliyor. Bu sonuca ise Media Audit (Medya Araştırma/İzleme) şirketi tarafından yapılan ve eMarketer magazininde de yer alan bir anket ile ulaşıldı.

Araştırmanın ilk bölümündeki 6 yaşından küçük çocukların ailelerinin sosyal ağlara vakit ayırabilme oranı %67.1. Araştırmanın kapsamı genişletildikçe ve içine 18 yaşından büyük çocukların aileleri de katıldıkça bu oranın %55.2’ye kadar düştüğünü görüyoruz. Benim tahminim bu orandaki düşüşün iki önemli faktörü olduğu yönünde. Birincisi yaş, diğeri ise yaşam tarzı.

Bazı istisnalar olsa da birçok kaynağa göre ilk çocuğun aile bireyleri 25 ile 27 yaşlarında iken dünyaya geldiği biliniyor. Bu ankete katılanlardan büyük bölümünün de otuzlu yaşların başında ya da altında olduğunu görüyoruz. Yalnızca bu durum bile tek başına sosyal ağ kullanımın önemini gösteriyor.

Yaşam tarzı da çocuklar büyüdükçe etkisini gösteren bir faktör. Çocuklar büyüdükçe günlük yaşam daha yoğun bir şekilde geçiyor. Küçük çocukların anneleri elbette çocuk ile yalnız kaldıkları evlerinde sosyal ağları arkadaşlarına erişebilecekleri yegane çözüm olarak görüyor. Bu iletişim sanal bile olsa küçük bir mutluluğa yetiyor.

Büyük çocukların aileleri ise futbol maçından tutun, bale eğitimlerine kadar çocuklarının ilgi alanına giren branşlardaki etkinliklere katılıyor.

Pazarlama sektöründekiler için önemli bir ayrıntı daha mevcut. 6 yaşın altındaki çocukların aileleri daha fazla çevrimiçi olmalarının dışında çevrimiçi alışveriş pastasından da daha fazla bir pay alıyorlar. Grubun %77.6’lık bölümü yeni bilgisayar bileşenleri, %72.4’lük bölümü yeni bir otomobil, %71.8’lik bir bölümü de mutfak alışverişi için çevrimiçi kaldıklarını belirtiyor. Gerçekle yüzleşmemiz gerek. Ailemize katılan yeni bir bebek sonsuz ihtiyaçları tetikleyecek ancak yüzümüzü güldürecek bir gelişme.

Eğer küçük çocuklu ailelere yönelik bir ürününüz varsa sosyal ağlarda ürününüz pazarlayarak daha iyi satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Media Audit’in araştırması gerçekten dikkate değer veriler içeriyor.

kaynak: marketing pilgrim

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

FriendFeed, Twitter gibi sosyal medya platformlarının gelişmesi ile Blogların kullanım oranı gittikçe artıyor.  Bu artışın akabinde de ziyaretçilere hem görsel olarak hem de kullanışlılık olarak kaliteli bir blog yayınlamak zorunda kalınıyor. Blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek için bazı üçüncü parti eklentileri blogunuza entegre edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Wibiya Sosyal Araç Çubuğudur.

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

İnternet, geçirdiği evrim ile belirli bir medya gücüne sahip oldu. Artık pek çok kuruluş internet organlarını kullanarak reklamlarını yapıyor, çeşitli siteler aracılığı ile kitlelere ulaşıyor. Viral reklam kampanyaları ana haber bültenlerine kadar çıkıyor.

Sosyal Medya mecraları ilgi çekmeye devam ediyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırarak markaların bu mecralarda yer almasını artık bir zorunluluk haline getiriyor.

PromoQube firması da sosyal medya ile ilgili ilgi çekici bazı bilgileri bir video haline getirmiş. Önemli ve çarpıcı veriler mevcut. İzlemekde fayda var.

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.